Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2013

Νίκη του ΑΓΣΙ επί του "Σπάρτακου" με 63-41

Τρίτο συνεχόμενο "ροζ" φύλλο για τον ΑΓΣΙ σήμερα, που νίκησε στο τοπικό ντέρμπι με 63-41 τον Σπάρτακο.
Ο ΑΓΣΙ δυσκολεύτηκε αρκετά μόνο στο τρίτο δεκάλεπτο (δυο φορές οι τυπικά φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 5 πόντους τη διαφορά). Όμως, η πληθώρα των λύσεων που είχε στον πάγκο ο Παναγιώτης Κοντογιάννης και η εμπειρία των παικτών ήταν οι βασικές αιτίες για το ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο, όπου και κρίθηκε το ματς.
Επόμενος αγώνας για τον ΑΓΣΙ το Σάββατο 2 Νοεμβρίου (16:00) απέναντι στον Θρύλο Ιωαννίνων, σε ένα ακόμη τοπικό ντέρμπι, με την ομάδα μας να είναι και πάλι τυπικά γηπεδούχος.
ΑΓΣΙ (Κοντογιάννης): Μουζακίτης 3 (1), Κοντός 18 (3), Μάντζιος Δ. 4, Μάντζιος Π. 10, Μάκης 6, Τάσσης 6, Φίλιος 9, Πανταζής 7 (1), Μαυρογιάννης, Καραμπίνης, Καραμπίνας, Κασόλας.