Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΓΣΙ ΜΕ 37-77 ΕΠΙ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

Τη νίκη με 37-77, την 5η σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε ο ΑΓΣΙ  στην Κέρκυρα, με αντίπαλο τον Ιόνιο.
Η ομάδα των Ιωαννίνων μπήκε από την αρχή του παιχνιδιού δυνατά και με πολύ καλή άμυνα έφθασε να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 7-20.
Στο δεύτερο, η ψαλίδα στο σκορ (23-45) άνοιξε ακόμη περισσότερο, με τον ΑΓΣΙ να έχει πολύ σωστές επιλογές στην επίθεση, μιας και όλοι οι παίκτες βρέθηκαν σε πολύ καλή ημέρα.
Στην επανάληψη, η εικόνα του ματς δεν άλλαξε και με «μπροστάρηδες» στο σκοράρισμα τους Κοντό και Πανταζή η ομάδα των Ιωαννίνων προηγήθηκε με 29-62 στο 30΄ και έκλεισε το ματς στο 37-77.
Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα του Παναγιώτη Κοντογιάννη, που χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες, ήταν οι Μίμης Πανταζής και Θανάσης Κοντός (17 και 15 πόντους αντίστοιχα), ενώ τους πρώτους του επίσημους πόντους (2) πέτυχε με τη φανέλα του ΑΓΣΙ ο νεαρός Παναγιώτης Πόθος.
Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο η ομάδα μας έχει το ρεπό της, ενώ επόμενος αντίπαλός της είναι η Παραμυθιά, στις 23 Νοεμβρίου, εκτός έδρας.