Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Καθάρισε από το πρώτο η Κ-20 του ΠΑΣ τον Πανθρακικό

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης   στις αποσκευές της θα επιστρέψει η Κ 20 του ΠΑΣ Γιάννινα από την Κομοτηνή

καθώς επικράτησε 0-2 της αντίστοχης ομάδας του Πανθρακικού στο δημοτικό γήπεδο Νέου Σιδηροχωρίου.
  Η ομάδα του Γιάννη Τάτση ξεκίνησε δυνατά και μέχρι το 25λεπτο πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Πανθρακικό.
       Το σκορ άνοιξε στο 9' με ωραίο σουτ του Βασιλείου εκτός περιοχής που έστειλε τη μπάλα στο "γάμα" και πέτυχε το 0-1.
     Το 0-2 ήρθε στο 25' με ωραία ατομική ενέργεια του Νάκου και σουτ στη γωνία που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα του Πανθρακικού.
      Οι δυο ομάδες αγωνίστηκαν στην επανάληψη με 10 ποδοσφαιριστές καθώς στην διακοπή του ημιχρόνου διαπληκτίστηκαν ο Βασιλείου του ΠΑΣ με τον Φραγκούλη του Πανθρακικού με αποτέλεσμα να τους αποβάλλει ο διαιτητής Σιμίδης.
     Πανθρακικός:Θυμιανίδης, Κούτρας, Φραγκούλης, Μαχισβίλι, Λιβαδιώτης, Ζούλης, Λίτσκας, Ζδράβος, Γεωργιάδης, Καθάριος (72' Φασουλής), Γκουτσίδης.
     ΠΑΣ Γιάννινα: Κολιοφούκας, Μουσκάι, Πασχάλης (87' Κοσόβας), Φίλιος, Φράγκος, Πανταζής, Βασιλείου, Γιάκος (55' Τάχιας), Νάκος, Χαρίσης, Παπαρούνας (70' Τζιάλλας).
Πηγή:passports.gr